Aktualności - Szczecińska Liga Piłki Nożnej
liga@slpn.szczecin.pl tel. 533 307 075
tel. 604 796 338 biuro@slpn.szczecin.pl

Tylko dwie drużyny w tym sezonie jeszcze nie przegrały. Są nimi liderzy obu grup - Doker Port w ekstralidze oraz Netto w I lidze. Prowadzenie powinni utrzymać, bowiem w 6. kolejce spotkań Netto SLPN zmierzą się z nieco łatwiejszymi rywalami. Nie oznacza to wcale, że wygrane same im wpadną w ręce. Tradycyjnie, o trzy punkty trzeba będzie zawalczyć...
Doker Port zmierzy się w poniedziałek o godz. 19.30 z ostatnim w tabeli Silo Transem, który ma lustrzany bilans (Portowcy 4-0-0, Silo Trans 0-0-4). Z kolei Netto sprawdzi o godz. 20.30 RT Trans. Wprawdzie ten traci do lidera tylko trzy punkty (aktualnie zajmuje 4. pozycję), jednak trudno oczekiwać by sprostał rozpędzonym Sklepikarzom. Po prostu, więcej atutów mają po swojej stronie ci drudzy.
Równolegle rozegrane zostaną pojedynki pomiędzy Qbańskim Luzikiem i Tramwajami Szczecińskimi (godz. 19.30) oraz DB Portem i Kurierem Szczecińskim (godz. 19.30). Portowcy ulegli nieoczekiwanie przed tygodniem Devs Teamowi i stracili prowadzenie w tabeli. Z kolei Pismakom nie poszło w meczu przeciwko B&B Portowcy Stars. Przegrali wysoko 3:9, choć do przerwy trzymali się jeszcze dzielnie. Wiele może zależeć od formy strzeleckiej snajperów obu drużyn - Bartosza Barandowskiego (Kurier) oraz Krzysztofa Kornaka (DB Port). Obaj przewodzą klasyfikacji strzelców ekstraligi z dorobkiem 9 trafień. Kto z nich poprawi statystki? Przekonamy się w poniedziałkowy wieczór.
A 6. kolejkę zakończą gry zaplanowane na godz. 21.30 pomiędzy Bastionem 99 Szczecin i Devs Teamem oraz ZUT-em Wydział Ekonomiczny a Dansk Supermarkedem. Obie ekipy z ekstraligi wygrały przed tygodniem, więc będą zapewne chciały podtrzymać passę. Z kolei ZUT będzie zdecydowanym faworytem w starciu z Danskiem. Atutem tych drugich są jednak kibicki, które - miejmy nadzieję - pojawią się na trybunach i tym razem.


Zestaw par 6. kolejki spotkań:
2015-05-25 19:30 Silo Trans Szczecin - Doker Port
2015-05-25 20:30 DB Port - Kurier Szczeciński
2015-05-25 21:30 Bastion 99 Szczecin - Devs Team
2015-05-25 19:30 Qbański Luzik - Tramwaje Szczecińskie
2015-05-25 20:30 Netto - RT Trans
2015-05-25 21:30 ZUT Wydział Ekonomiczny - Dansk Supermarked

Poniedziałkowa kolejka Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej przyniosła kolejne przetasowania na szczycie. Tym razem Doker Port odzyskał prowadzenie. Poniekąd dzięki zwycięstwu nad B&B Portowcy Stars 5:3. Jednak z drugiej strony, nie byłoby tego awansu, gdyby nie Devs Team, który uszkodził liderujący DB Port.
A uszkodził znacząco, choć wygrał tylko jedną bramką. Po dwa gole dla zwycięzców uzyskali Pawłowski z Szymańskim, dla DB Portu tyle samo trafień zaliczył Milanowicz. Skończyło się nieznacznym 6:5 dla Devsów, za to wartym aż trzy punkty. Identyczny wynik uzyskali Portowcy z Bastionem 99 na inaugurację, tyle tylko, że na swoją korzyść. Wtedy rywal cisnął i marnował okazji na potęgę. Tym razem szczęście się od nich odwróciło...
W pojedynku dwóch zespołów z dołu ekstraligi, Bastion pewnie pokonał Silo Trans. Dobre zawody rozegrali Kunecki z Piaseckim i to oni poprowadzili swoją ekipę do pierwszej w tym sezonie wygranej.
W I lidze Netto utrzymało fotel lidera po zwycięstwie nad Qbańskim Luzikiem 6:3. Przegrał Dansk Supermarked z RT Trans różnicą trzech goli, choć jeszcze na półmetku prowadził 5:3 (o tym meczu więcej piszemy osobno). Za to w rywalizacji drugich w tabeli Tramwajów z trzecim ZUT-em Wydział Ekonomiczny, wygrali Studenci 7:2. Jednak przed przerwą nie byli w stanie odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Po zmianie stron ZUT przyspieszył, a hat tricka ustrzelił najskuteczniejszy na murawie Wiaderek, wydatnie pomagając swojej ekipie w wyprzedzeniu Tramwajarzy w tabeli.

 

 

Ekstraliga

DB Port - Devs Team 5:6

B&B Portowcy Stars - Doker Port 3:5

Silo Trans Szczecin - Bastion 99 Szczecin 4:7

1 Liga

Dansk Supermarked  -  RT Trans 5:8

Qbański Luzik  -  Netto 3:6

ZUT Wydział Ekonomiczny  -  Tramwaje Szczecińskie 7:2

 

W poniedziałek, 18 maja, odbędzie się 5. kolejka Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej.
Już na wstępie, bo o godz. 19.30, zaprezentuje się lider ekstraligi DB Port, który zmierzy się z mistrzem halowych rozgrywek - Devs Teamem. Devsi, jeśli marzy im się zwycięstwo, powinni powstrzymać najskuteczniejszego w ekipie Andrzeja Stańczyka, Mateusza Chlibyka. Jednak dokładną obronę muszą również przekuć w skuteczny atak. A z tym będzie tym trudniej, że Portowcy w bieżącym sezonie jeszcze nie stracili punktów. Wprawdzie byli bliscy tego w inauguracyjnym pojedynku z Bastionem 99, ale ostatecznie wygrali jedną bramką. Widać, można ich powstrzymać.
Tuż po nich spotkają się B&B Portowcy Stars z Doker Portem. Oba zespoły wygrały w ostatniej kolejce. Ci pierwsi chcą dołączyć do czołówki, ci drudzy - odzyskać fotel lidera. Trudno będzie pogodzić oba cele...
O 21.30 zagrają - jak na razie - najsłabsze ekipy ekstraligi. Ani Silo Trans ani Bastion 99 nie zdobyły jeszcze punktu w bieżącym sezonie. Komuś ta sztuka na pewno się uda.  
Także w I lidze w czołówce panuje niesamowity ścisk. Trzy czołowe zespoły mają w swoim dorobku po 6 "oczek". Stąd najciekawiej zapowiada się gra pomiędzy drugimi Tramwajami oraz trzecim ZUT-em Wydział Ekonomiczny. To spotkanie zaplanowano na godz. 21.30. Wcześniej zagrają ze sobą: Dansk Supermarked z RT Trans oraz Qbański Luzik z liderującym Netto.

Terminarz 5 kolejki:

Ekstraliga
19:30  DB Port  -  Devs Team 
20:30  B&B Portowcy Stars  -  Doker Port 
21:30  Silo Trans Szczecin  -  Bastion 99 Szczecin 
I liga
19:30 Dansk Supermarked  -  RT Trans 
20:30  Qbański Luzik  -  Netto 
21:30  ZUT Wydział Ekonomiczny  -  Tramwaje Szczecińskie

 

 

 

 

 

Dansk Supermarked - RT Trans 5:8 (5:3)
Bramki: Stankowski 2, Jusiel, Sikora, Arcisz - Murgia 2, Stefańczyk, Nazaruk, Rybiński, Sagalski, Czajkowski, Czarniawski
Dansk Supermarked: Link - Jóźwiak, Stankowski, Mackiewicz, Jusiel, Sikora, Wierzbowski, Rozworski, Trąbski, Arcisz, Suszczyński.
RT Trans: Ciesielski - Murgia, Kwatyra, Stefańczyk, Nazaruk, Rybiński, Skupiński, Sagalski, Czajkowski, Czarniawski, Muszyński.
Mecz dwóch drużyn z dolnej części I-ligowej tabeli nie powalał poziomem, ale trudno było odmówić zawodnikom ambicji. Także skuteczności, bowiem do przerwy zdobyli aż 8 goli, choć mogli jeszcze więcej.
Dwa z nich padły bezpośrednio z rzutów rożnych. W obu przypadkach zawinili bramkarze. Wpierw gola kontaktowego na 2:3 uzyskał dla RT Transu Murgia, z kolei bramkę do szatni w ten sam sposób strzelił Jusiel, ustalając wynik do przerwy. Wcześniej RT zdołał dogonić rywala (trafienie Czajkowskiego), ale Sklepikarze znowu odskoczyli na dwa gole. Pod koniec tej części gra nieco się zaostrzyła, na szczęście w drugiej połowie było już spokojniej i - co ważniejsze - uważniej. 
A po przerwie ambitnie dążący do odrobienia strat Transowcy dopięli swego. Bramkę na kontakt zdobył ponownie Murgia skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Muszyńskim. Wkrótce na 5:5 trafił Czarniawski, który dynamicznie wbiegł w pole karne i zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Ostatnie trzy gole padły po zespołowych akcjach i uderzeniach z bliska. Wynikały zarówno z pomysłowości atakującycyh jak i przewagi jaką po zmianie stron osiągnęli Transowcy. Nie byłoby jednak wygranej gdyby nie stabilniejsza defensywa w drugiej połowie oraz dobra postawa Ciesielskiego w bramce. Podsumowując: zasłużone trzy punkty.

Czwarta kolejka Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej nie przyniosła wielkich niespodzianek. Gracze cieszyli się, że po deszczowej niedzieli aura dopisała, a komplet spotkań udało się rozegrać bez większych przeszkód. Reflektory rozświetliły murawę, odblaskowe piłki przypominające kolorystyką arbuzy również pomagają w wieczornej rywalizacji, a trenujący obok rugbyści na stałe weszli do wiosennej scenerii naszej ligi. Grunt, że nikt sobie nie przeszkadza.  
Ciekawe mecze rozegrano w ekstralidze. Po dwóch inauguracyjnych porażkach B&B Portowcy Stars w końcu się przełamali. Wprawdzie do przerwy Kurier Szczeciński jeszcze dzielnie stawał (prowadził 1:0, wyrównał na 2:2), ale wzmocniona rutyniarzami z ekstraklasy drużyna rozbiła w końcu Pismaków i to aż 9:3. Ozdobą zawodów był gol Kondraciuka. Z kolei złą passę kontynuuje Bastion 99. W pojedynku z Doker Portem przeważał, stworzył więcej okazji bramkowych, ale skuteczniejszy był rywal. Słupki i poprzeczki to za mało. W futbolu trzeba trafiać do siatki. 4:2 dla Portowców...
Na pierwszym froncie w meczu kolejki wicelider Netto pokonał lidera, czyli ZUT Wydział Ekonomiczny 7:6. Sklepikarze prowadzili także po półmetku (4:2), a hat tricka w ich ekipie zaliczył Gumowski. Netto awansowało na szczyt, Studenci spadli na trzeci plac. W tabeli dzielą ich teraz Tramwaje, które rozgromiły Dansk Supermarked 13:4, wskakując na drugą pozycję. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zaliczył natomiast RT Trans, który po zaciętym pojedynku pokonał 5:3 Qbański Luzik.

 

 

Strona 1 z 119Sponsor tytularny

                                                          

Sponsorzy

                                     

Partnerzy

              

Copyrights © 2015 Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Projekt: Visioncom