Aktualności - Szczecińska Liga Piłki Nożnej
liga@slpn.szczecin.pl tel. 533 307 075
tel. 604 796 338 biuro@slpn.szczecin.pl

Rozgrywki Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej obfitowała w kilka emocjonujących spotkań, szczególnie w grupie walczącej w ekstralidze.

Dwa mecze "na styku" zagrały ekipy Drink Teamu z CHU Falą oraz Pogoni 04 z Silo Transem. W pierwszym przypadku faworyzowany Drink Team po wielkich męczarniach pokonał Falę 10:9. Co ciekawe dla zwycięzców trafiali tylko trzej piłkarze: Jakubczak, Kasztelan i Ratajczyk. Dla Fali głównie Petre Gogarowski, ale i pięciu innych. Cóż z tego, skoro tamta trójka wystarczyła za resztę? Każdy z wymienionych ustrzelił po hat-tricku, a na dowód o zaciętym spotkaniu może świadczyć fakt, że na kwadrans przed końcem Fala prowadziła trzema trafieniami.

Z kolei w drugim ze spotkań minimalnie lepszymi (rezultat 9:8) okazali się gracze Pogoni 04. Do przerwy było bez bramek, po zmianie stron prowadzenie dla Silo Transu uzyskał Szagdaj, ale napierająca w końcówce Zero Czwórka dopięła swego. Praktycznie w ostatniej sekundzie piłkę w zamieszaniu podbramkowym w siatce umieścił aktywny w całym spotkaniu Krzyżanowicz.

W ostatnim meczu ekstraligi, spośród drużyn walczących o utrzymanie, Prawobrzeże Dąbie pokonało 5:3 Netto.

Ciekawie było też I lidze. Outsider UKS OHP bliski był remisu z wiceliderem - Kolegium Sędziów ZZPN. Ostatecznie go nie dogonił, uległ 3:4, ale przegrana tylko jedną bramką robi wrażenie. Dla zwycięzców trafiali Wenz z Czarneckim, ale pokonanych: Gunther, Sobolak oraz Papierz.

Z kolei Lider Kurier Szczeciński rozgromił Dansk Supermarked aż 20:2, umacniając się na prowadzeniu. Patryk z Wojciechem Rodzińskim urządzili sobie wspólny festiwal strzelecki. Razem zdobyli ponad 10 goli. Pogratulować!

Bramki: Szagdaj - Doering, Krzyżanowicz.

SILO TRANS: Maciąg - Szagdaj, Morawiak, Cybulski, Frąckowiak, Kaźmierczak

POGOŃ 04: Kępiński - Szalej, Łączny, Czepielewski, Krzyżanowicz, Polański, Hajdukiewicz, Doering, Kawczak, Jurys.

Dwa różne oblicza miał niedzielny mecz Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej. W pierwszej odsłonie naciskał Silo Trans i to on powinien wysoko prowadzić. Po przerwie zaś, inicjatywę przejęła liczniejsza kadrowo Zero-Czwórka. Opłaciło się, w ostatniej sekundzie wypad Krzyżanowicza przyniósł zasłużone trzy punkty.

Jednak początkowe 25 minut to przewaga - byłego już - wicelidera. Kaźmierczak i Cybulski trafili w słupek, zaś po dwakroć doskonałe asysty kolegów (Kaźmierczaka oraz Szagdaja) zmarnował Frąckowiak. Temu ostatniemu wyjątkowo w niedzielę nie szło. Notował straty, słabiej przyjmował, generalnie - to nie był jego dzień. W końcówce tej części Cybulski efektownie przejął piłkę w swoim polu karnym, przebiegł przez całe boisko, ale w sytuacji sam na sam z Kępińskim przegrał pojedynek. Na półmetku było więc bez goli...

Po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się w końcu do Silo. Maciąg huknął z dystansu, futbolówka trafiła w słupek, otarła się o bramkarza Pogoni i wpadła pod nogi Szagdaja. Ten tylko dopełnił formalności..

Jednak od tego momentu to Zero-Czwórka dyktowała warunki. Bliskim wyrównania był Czepielewski oraz po dwakroć Krzyżanowicz. Lecz Maciąg bronił wyśmienicie. Do czasu. Intuicyjne zagranie Doeringa piętą przeszło pomiędzy nogami golkipera Silo i przetoczyło się przez linię bramkową. A co działo się w ostatnich sekundach napisaliśmy na wstępie. 2:1 dla młodych Powrtowców, którzy przerwali wyjątkowo długą serię zwycięstw Silo Transu.

Druga kwietniowa kolejka Netto SLPN obfitowała w kilka emocjonujących spotkań, szczególnie w grupie walczącej o utrzymanie w ekstralidze.

Dwa mecze "na styku" zagrały ekipy Wichru Warszewo z CHU Falą oraz Drink Teamu z Prawobrzeżem Dąbie. W pierwszym przypadku faworyzowany Wicher nie zmógł Fali, ale i Fala nie zmogła Wichru. Skończyło się polubownym 7:7, ale remis nie satysfakcjonował żadnej z drużyn. Z kolei w drugim ze spotkań minimalnie lepszymi (rezultat 9:8) okazali się gracze z Dąbia i to oni zanotowali awans o dwie pozycje. Sprawa utrzymania wciąż pozostaje dla nich otwarta.

W grupie mistrzowskiej odbyło się bez niespodzianek. Zwyciężyli faworyci do podium: DB Port oraz Devs Team. Ci pierwsi wskoczyli na trzeci plac, ci drudzy - umocnili się na prowadzeniu.

Podobnie jak Kurier Szczeciński w I lidze, który ograł 11:6 Qbański Luzik. Z kolei w pojedynku dwóch ostatnich zespołów lepszym o trzy trafienia okazały się Tramwaje Szczecińskie (9:6 z UKS OHP).

Zapraszamy do śledzenia relacji live z 20 kolejki Netto SLPN

Godz 15:00 Prawobrzeże Dąbie - Netto  5 - 3

Prawobrzeże - Zawiślak, Leśniowski, Leśniwoski Tomasz, Bogucki, ROT, Drozdek

Netto - Kaszycki, Kaczorowski, Zima, Gumowski, Malinowski, Kaczorowski Kuba, Chrzczon

1' Początek meczu.

25' Do przerwy Prawobrzeże Dąbie prowadzi 3 - 1.

50' Koniec meczu. 5-3 dla gospodarzy.

Godz 17:00 Drink Team – CHU Fala

Drink Team - Kasztelan, Kryś Marcin, Kryś Michał, Ratajczyk, Wójtowicz, Jakubczyk, Kunikowski

CHU Fala - Banc, Gogarowski, Gościniec, Zlatko Gogarowski, Kosmaczewski, Marciniak

5' 1-0 Jakubczak strzelcem pierwszej bramki w meczu.

10' 1-1 Gościniec dporowadza do remisu.

13' 1-2 Kosmaczewski strzelcem bramki.

16' 2-2 Jakubczak zdobywcą wyrównującej bramki.

18' 2-3 Petre Gogarowski strzelcem bramki.

20' 3-3 Ratajczyk zdobywcą bramki.

22' 4-3 Kasztelan wpisuje się na listę strzelców.

23' 4-4 Petre zdobywcą bramki.

24' 4-5 Petre Gogarowski wyprwadza swój zespół na prowadzenie.

25' Koniec pierwszej połowy meczu.

30' 4-6 Zlatko Gogarowski strzelcem bramki.

35' 4-7 Kosmaczewski zdobywcą bramki.

37' 5-7 Jakubczak zdobywcą bramki.

39' 6-7 Ratajczyk strzelcem bramki dla gospodarzy.

40' 7-7 Ratajczyk doprowadza do remisu.

42' 8-7 Kasztelan strzelcem bramki.

44' 8-8 Remis. Strzelcem Marciniak.

45' 9-8 Kasztelan zdobywcą bramki.

46' 10-8 Ratajczyk podwyższa prowadzenie.

49' 10-9 Petre zdobywcą ostatniej bramki w meczu.

50' Koniec meczu.

Godz 18:00 Pogoń 04 – Silo Trans Szczecin   2 - 1

Pogoń 04 - Kępiński, Szalej, Krzyżanowicz, Doering, Jurys, Hajdukiewicz, kawczak, Czepielewski

Silo Trans - Maciąg, Szagdaj, Morawiak, Kaźmierczak, Cybulski, Frąckowiak

10' Dobre uderzenie Morawiaka, piłka jednak trafia w słupek.

13' Frąckowiak nie wykorzystuje 100 procentowej sytuacji. Dalej bez bramek.

25' Koniec pierwszej połowy.

30' 0-1 Silo na prowadzeniu. Szagdaj strzelcme bramki.

35' Dobrze w obronie Silo, które nie pozwala rozwinąć skrzydeł zawodnikom Pogoni.

40' 1-1 Remis. zawodnik Pogoni z najbliższej odległości pokonuje Maciąga.

49' 2-1 Krzyżanowicz w ostatnich sekundach pokonuje Maciąga i daje 3 punkty Pogoni.

Godz 20:00 UKS OHP - KSZZPN  3 - 4

UKS OHP - Papierz,Sobolak, Gunther, Hałajewski, Pukszta, Zabłocki

KSZZPN -Bitel, Czarnecki, Dróźka, Kruz, Wenz

5' 0-1 Czarnecki strzelcem bramki.

10'  0-2 Wenz zdobywcą drugiej bramki.

12' 0-3 Ponownie Wenz strzelcem bramki.

13' 1-3 Gunther zdobywcą bramki.

30' 2-3 Sobolak zdobywcą kontaktowej bramki.

38' 2-4 Czarnecki podwyższa prowadzenie.

43' 3-4 Papierz wpisuje się na listę strzelców.

Godz 21:00 Kurier Szczeciński – Dansk Supermarked  20 - 2

Kurier Szczeciński - Roguski, Rodziński, Kuleta, Papierz, Fryszka, Topór

Dansk - Cieślik, Wierzbowski, Jusiel, Jóźwiak, Waluch, Matysiak, Pogorzelski

5' Dobry początek Kuriera, bliski zdobycia bramki Fryszka.

8 1-0 Piotr Rodziński otwiera wynik.

15'  2-0 Patryk Rodziński strzelcem bramki.

16' 3-0 Wojciech Rodziński zdobywcą bramki.

18' 4-0 Wojciech Rodziński podwyższa wynik.

19' 5-0 Topór strzelcme bramki.

20' 6-0 Patryk Rodziński po raz kolejny pokonuje Cieślika.

21' 6-1 Pogorzelski zdobywa pierwszą bramkę dla swojego zespołu.

22' 7-1 Wojciech Rodziński strzela swoją 3 bramkę w meczu.

23' 8-1 Papierz strzelcem bramki.

24' 9-1 Topór podwyższa wynik.

24' 10-1 Fryszka zdobywcą bramki.

30' 11-1 patryk Rodziński zdobywcą bramki.

33' 12-1 Topór zdobywcą bramki.

35' 13-1 Patryk Rodziński po raz 5 pokonuje Cieślika.

36' 14-1 Wojciech Rodziński strzelcem bramki.

40' 15-1 Wojciech Rodziński zdobywcą bramki.

40' 15-2 Pogorzelski zdobywcą bramki.

41' 16-2 Papierz podwyższa wynik.

42' 17-2 Wojciech Rodziński strzelcme bramki.

43' 18-2 Patryk Rodziński podwyższa prowadzenie.

44' 19-2 Kolejne trafienie na koncie Wojtka Rodzińskiego.

49' 20-2 Fryszka zdobywcą bramki.

Bramki: Szymański, Kołakowski, Wolski, Pawłowski, Wójcik - Hajdukiewicz, Polański.

DEVS TEAM: Migdał - Kublicki, Kołakowski, Wolski, Pawłowski, Wójcik, Sochański, Szymański, Guzicki, Bruszkowski.

POGOŃ 04: Kępiński - Lipiński, Łączny, Czepielewski, Krzyżanowicz, Polański, Hajdukiewicz, Doering, Czerniak.

Niedzielną wygraną Devsi umocnili się na czele Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej. O ile do przerwy gra była jeszcze wyrównana, to po zmianie stron więcej okazji stworzyli liderzy ekstraligi, co zresztą skrzętnie wykorzystali.

Na wstępie drugiej odsłony poprzeczka uratowała od utraty gola Devsów, ale i młodym Portowcom sprzyjało szczęście, kiedy sytuacje sam na sam marnowali Guzicki z Wolskim. Wreszcie bramkę "Zero-Czwórki" odczarował Szymański uderzeniem z ostrego kąta, po efektownej akcji Pawłowskiego z Guzickim.

Po chwili podwyższył Wójcik po asyście Szymańskiego i zrobiło się 3:1. Bezpieczne prowadzenie jeszcze bardziej ośmieliło Devs Team, z kolei Pogoń 04 jeszcze bardziej się otworzyła, w pewnym momencie wycofując nawet  bramkarza. Jak nietrudno się domyślić - skutki były opłakane.

Na 4:1 w 40. minucie trafił dokładnym, niespiesznym uderzeniem tuż przy słupku Kołakowski, zaś wkrótce z własnej połowy wcelował do siatki strzałem po ziemi Pawłowski. Owszem, Pogoń raz się odgryzła, pięknym golem pod poprzeczkę Polańskiego, ale ostatnie słowo należało i tak do Devsów. Wynik ustalił w końcówce Wójcik.

Pogoni starczyło pomysłów na grę tylko przez pierwsze pół godziny. Po zmianie stron młodzi Portowcy nie mieli za wiele do powiedzenia, choć trzeba przyznać, że stwarzali okazje strzeleckie. Jednak szybkość i składne akcje to za mało na lidera. Doświadczenie wzięło więc górę...