Aktualności - Szczecińska Liga Piłki Nożnej
liga@slpn.szczecin.pl tel. 533 307 075
tel. 533 307 074 biuro@slpn.szczecin.pl

 

W poświąteczną środę odbędzie się 2. kolejka Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej. Dla wielu będzie to okazja do spalenia świątecznych kalorii. Z pewnością warto…

O godzinie 20:00 na murawę przy ul. Witkiewicza wybiegną zawodnicy DB Portu i Netto. Oba te zespoły wygrały swoje pierwsze mecze i powinny się liczyć w tegorocznych rozgrywkach . Na drugim boisku Kurier Szczeciński będzie podejmował ZM Grabowskich. Dla Pismaków będzie to inauguracja sezonu.  Goście natomiast  tydzień temu nieznacznie ulegli  Bastionowi  99. Jako ostatni o tej porze zaprezentują się zawodnicy Collegium Balticum, którzy będą walczyć o pierwsze punkty z Ostrym Teamem. Studenci w ostatniej kolejce przegrali z DB Portem a Ostry Team  nie poradził sobie z Netto. O godzinie 21:00 na boisku zamelduje się Doker Port, który podejmie Bastion 99. Portowcy w ostatnim meczu musieli uznać wyższość  ZUT-u i w tym spotkaniu podopieczni  Andrzeja Stańczyka na pewno będą chcieli zdobyć 3 punkty. Najciekawiej zapowiada się konfrontacja ZUT-u z Silo Trans Szczecin. Dla tych drugich będzie to dopiero pierwsze spotkanie w tej edycji rozgrywek. A gospodarze dzięki dobrej grze Michała Wójcika pewnie pokonali przed tygodniem Doker Port.  Jak jednak będzie tym razem, tego dowiemy się w środę wieczorem. Jedno  jest pewne: „ Mecz można wygrać, przegrać lub zremisować”. Cytat ze słynnych powiedzonek nieodżałowanego Kazimierza Górskiego jest zawsze aktualny. Wszystkich chętnych zapraszamy na boisko przy ul. Witkiewicza. Do zobaczenia!

 

2. kolejka Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej:

20:00 Collegium Balticum – Ostry Team

20:00 DB Port – Netto

20:00 Kurier Szczeciński – ZM Grabowscy

21:00 ZUT  Wydział Ekonomiczny – Silo Trans

21:00 Doker Port – Bastion 99

 

INFORMUJEMY RÓWNIEŻ , ŻE ZAPISY DO SEZONU WIOSENNEGO AMATORSKICH ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ TRWAJĄ DO DNIA 30 KWIETNIA 2014.

wielkanoc2Składamy serdeczne życzenia zdrowych,

 radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,

 a także odpoczynku w rodzinnym gronie

dla naszych drużyn, firmowych sponsorów i partnerów.

 

 Za nami pierwsza kolejka Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej. Wszystkie drużyny  stanęły na wysokości zadania dostarczając nam dużo emocji i ładnych bramek. W  pierwszym meczu Ostry Team podejmował Netto. Spotkanie toczyło się w niezłym tempie, obie drużyny  dobrze grały w obronie czego skutkiem był wynik bezbramkowy  w pierwszej połowie. Początek drugiej połowy to optyczna przewaga gospodarzy.  Bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Radosław Gembiak, który  wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Później do głosu doszli sklepikarze, którzy  po szybkiej kontrze doprowadzili do remisu. Na trzy minuty przed końcem wyszli na  prowadzenie za sprawą Huberta Grzyba, który pewnie wykorzystał rzut karny. Zapewniając trzy punkty swojemu zespołowi. W drugim spotkaniu DB Port zmierzył  się ze studentami z Collegium Balticum. Portowcy jak na mistrzów przystało odnieśli  pewne zwycięstwo, wygrywając różnicą pięciu bramek.  Na wyróżnienie w tej  konfrontacji zasłużył Krzysztof Kornak strzelec trzech bramek dla gospodarzy oraz  Michał Tucholski zdobywca dwóch trafień dla gości.

 

Doker Port i ZM Grabowscy na tarczy…

Pojedynek pomiędzy ZUT- em a Doker Portem miał być hitem kolejki. Zawodnicy obu drużyn pokazali, że potrafią grać w piłkę. Od początku inicjatywa należała do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji. Goście starali się wyprowadzać szybkie kontry, jednak dobrze w bramce spisywał się Piotr Koziński. Bardzo dobre zawody rozegrał Michał Wójcik, który razem z Maciejem Milanowiczem poprowadzili swój zespół do zwycięstwa. Pierwszą wygraną zanotowali również zawodnicy Bastionu 99, którzy po wyrównanym meczu pokonali ZM Grabowskich. Pierwsza połowa to spokojne tempo gry. Obydwa zespoły nie kwapiły się do szybkiego ataku, rozgrywając swoje akcje od tyłu. Druga część meczu to zmiana o 180 stopni, spotkanie było szybsze i obfitowało w dużo dogodnych sytuacji bramkowych, w których więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy gospodarzy i to na ich konto dopisane zostały trzy punkty.

 

Komplet wyników 1 Kolejki:

Ostry Team - Netto                       1 - 2

DB Port - Collegium Balticum        8 - 3

Bastion 99 -  ZM Grabowscy         4 - 2

ZUT – Doker Port                          7 - 3

 

INFORMUJEMY RÓWNIEŻ , ŻE ZAPISY DO SEZONU WIOSENNEGO AMATORSKICH ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ TRWAJĄ DO DNIA 30 KWIETNIA 2014. ZAPRASZAMY!!!

 

          

 

Już dziś o godzinie 20:00 rusza wiosenna edycja Netto Szczecińska Liga Piłki Nożnej. Na początku zmagań zmierzą się Ostry Team z Netto, a DB Port będzie podejmował Collegium Balticum. Dla Ostrego Teamu jest to debiut, Wcześniej w naszej lidze jeszcze bowiem nie grał. W drugim ze spotkań ciężkie zadanie czeka studentów z Collegium Balticum, którzy muszą stawić czoła najlepszej ekipie ubiegłego sezonu. O godzinie 21:00 na boisku zameldują się Bastion 99, który będzie podejmował ZM Grabowskich oraz ZUT Wydział Ekonomiczny z Doker Portem. W obu tych spotkaniach ciężko o wskazanie faworyta. Wiemy jedno - boisko zweryfikuje wszystko. Wieczorem powinniśmy wiedzieć kto zakończy zmagania z kompletem punktów. Emocji na pewno nie zabraknie.

 

A teraz kilka spraw organizacyjnych

W tym roku będziemy grali więcej, ponieważ system rozgrywek to mecz i rewanż. W związku z tym każda z drużyn rozegra minimum 18 spotkań. Nowością jest Dream Team miesiąca. Najlepsi zawodnicy będą wybierani przez Rade Ligi i sędziów. W trakcie zmagań wyróżnimy piłkarzy w takich kategoriach jak:

- zawodnik miesiąca

- bramkarz miesiąca

- strzelec miesiąca

Jest więc o co walczyć. Na zakończenie sezonu dla wszystkich zespołów odbędzie się Turniej o Super Puchar Netto SLPN, który będzie połączony z wręczeniem pucharów oraz nagród dla zwycięzców. O naszych fanach na Facebooku również nie zapomnieliśmy. Można się spodziewać kolejnych konkursów, w których do wygrania będą np. zaproszenia na mecz Pogoni Szczecin, vouchery do centrum piłkarskiego Amber Sport oraz kilka innych ciekawych upominków. Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’u oraz strony www.slpn.szczecin.pl, zaś wszystkich chętnych zachęcamy w środowy wieczór do przybycia na obiekt przy ul. Witkiewicza. Do zobaczenia!

20140328-PA-FOTO737028 marca na obiektach „Dumy Pomorza”, czyli szczecińskiej Pogoni spotkali się uczestnicy rozgrywek Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej. Celem spotkania było uroczyste zakończenie sezonu halowego 2013/2014. Ponownie jak zeszłym sezonie na zaproszenie ligi licznie odpowiedzieli przedstawiciele szczecińskiego biznesu, sportu, nauki.

Grzegorz Matlak podkreśla cyt…„, tak jak każda dyscyplina sportowa, tak i piłka nożna wymaga właściwej oprawy. Choć nasze zmagania mają charakter amatorski pragniemy, aby uczestnicy rozgrywek, chociaż przez chwilę poczuli się jak zawodowcy. Profesjonalna obsługa ligi zarówno pod względem sportowym jak i marketingowym sprawiła, że po raz kolejny odnieśliśmy sukces. Jako organizatorzy nie spoczywamy na laurach. Mamy jeszcze kilka atrakcji, którymi zaskoczymy miłośników amatorskiej piłki w Szczecinie. Jesteśmy przekonani, że rozgrywki w naszej lidze staną się w niedalekiej przyszłości pomostem między sportem, biznesem a nauką w Szczecinie.

Słowa organizatora z całą stanowością potwierdza Andrzej Stańczyk z DB Portu....walczymy i wygrywamy na boisku, ale przede wszystkim promujemy swoją firmę przez ligę, nie tylko w Szczecinie, ale i w całym regionie.

Uznanie dla poczynań ligi płynie, także ze strony szczecińskich uczelni wyższych dr Wojciech Lewicki przedstawiciel Władz Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum podkreśla… uczestniczmy już drugi rok w tych rozgrywkach a nasi podopieczni są zachwyceni możliwością rozwinięcia swoich umiejętności piłkarskich pod skrzydłami Naszej uczelni. Ponadto liczne sukcesy i wyróżnienia sportowe naszych studentów stanowią motywację także dla osiągnięć naukowych. Czy można chcieć czegoś więcej?....

Na wieczornej gali, przy wyjątkowo bogatym menu wręczono dyplomy i puchary wszystkim drużynom oraz najlepszym zawodnikom i tak w poszczególnych kategoriach zwycięzcami w sezonie halowym 2013/2014 okazali się.: Ekstraliga I miejsce – DB Port Szczecin, Ekstraliga II miejsce – Greorex, Ekstraliga III miejsce – Pogoń 04, W pierwszej lidze I miejsce – Doker Port, II miejsce – FC Bandyci , III Qbański Luzik Juniorzy.

Korzystając z możliwości spotkania w tak zacnym gronie organizator ligi, były zawodnik portowej jedenastki, Grzegorz Matlak nie zapominał i o tych, bez których realizacja tego sportowego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa, czyli grupie NETTO oraz przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta, Pogoni Szczecin i wszystkim innym podmiotom, których nie sposób wymienić, co podkreśla pełen profesjonalizm organizatorów.

Organizatorzy pragnęli przede wszystkim podkreślić wymiar integracyjny tego spotkania.Gdy skończyła się cześć oficjalna zgromadzeni goście korzystając z kilku telebimów przystąpili do kibicowania Pogoni Szczecin, która tego dnia toczyła zacięty bój z Koroną Kielce a dyskusje i debaty odnośnie piłki nożnej trwały jeszcze to późnych godzin nocnych.

A co do rozgrywek to kolejny sezon, Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej rusza już w połowie kwietnia. Mecze będą rozgrywane na syntetycznej nawierzchni na boisku przy ulicy Witkiewicza. Same rozgrywki piłkarskie będzie można śledzić także na bieżąco w internecie pod adresem www.slpn.szczecin.pl w audycji „Halo stadion” Radia Szczecin i oczywiście co tygodniowo na łamach Kuriera Szczecińskiego. Organizator i sponsorzy podobnie jak we wcześniejszym sezonie zapewniają interesujący system rozgrywek i wyjątkowo atrakcyjne nagrody.

Grzegorz Matlak podsumowuje to jednym zdaniem, cyt… dołącz do nas, zagraj z nami, a przekonasz się jak wiele emocji może dać amatorska piłka w naszym wydaniu…PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW I PARTNERÓW:

NETTO

AMBER SPORT

ETCETERA

URZĄD MIASTA

URZĄD MARSZAŁKOWSKI

RESTAURACJA KUŹNIA

DB PORT

COLLEGIUM BALTICUM

PROTETYKA RADENT

HURTOWNIA ODZIEŻY BOB

AGENCJA REKLAMOWA BONO

KURIER SZCZECIŃSKI

POGOŃ SZCZECIN S.A.

POGOŃ 04 SZCZECIN

ZACHODNIOPOMORSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ

 

slpn ulotka a5str2

Sezon rozpoczynamy 14 kwietnia.

Zapewniamy i umożliwiamy:

Najniższe wpisowe 2450 zł i możliwość płatności ratalnej

Najlepsze obiekty sportowe z zapleczem sanitarnym

Sędziów z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej

Ustalenie dogodnych godzin rozgrywania spotkań

Relacje video z rozegranych spotkań

Fotorelacje z meczów

Wywiady z zawodnikami

Obsługę techniczną i organizacyjną

Promocję i reklamę na naszej stronie internetowej slpn.szczecin.pl

Informacje w mediach lokalnych (Kurier Szczeciński, Polskie Radio Szczecin, TV SLPN)

Minimum 15 spotkań do rozegrania

Tabele i statystyki do śledzenia przez uczestników na naszej stronie internetowej slpn.szczecin.pl

 

ZGŁOSZENIA:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 533 307 075

Podium rozgrywek ekstraligi Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej prezentuje się w tym sezonie tak samo jak w ubiegłym. Pierwszy DB Port, drugi Greorex, trzecia Pogoń 04... Do I ligi spadli ZM Grabowscy oraz Drink Team, zaś ich miejsce zajmą jesienią Doker Port oraz FC Bandyci. To tyle w telegraficznym skrócie. Jednak trudno stwierdzić, by oba sezony były identyczne. Bo wcale takie nie były...
Po pierwsze, DB Port wygrał z przewagą jaka nigdy wcześniej nie miała w naszych rozgrywkach miejsca. Na miesiąc przed zakończeniem sezonu było jasne - kto zajmie pierwszą lokatę. Przyczyniła się do tego zarówno świetna postawa podopiecznych Andrzeja Stańczyka jak i słabość najgroźniejszych rywali. Greorex mógł po dwakroć pogrążyć DB Port w bezpośrednich pojedynkach, lecz każdorazowo ulegał Portowcom jednym trafieniem. Ci imponowali spokojem i konsekwencją szczególnie w ostatnich fragmentach, dochodząc wielu rywali i przechylając szalę na swoją korzyść dosłownie w końcowych minutach. Jednak jak długo tak można? Kres szczęśliwym zwycięstwom położyła trzecia na mecie sezonu Pogoń 04, która na własnym parkiecie pokonała DB Port. Tylko 1:0, ale zawsze. Satysfakcja nie do przecenienia. Tym bardziej, że Portowcy nie przegrali w lidze od kilku sezonów...
Na drugi stopień podium wdrapał się w końcu Greorex. Wprawdzie po przegranej rywalizacji z DB Portem z podopiecznych Grzegorza Pacha zeszło jakby powietrze, ale zdołali obronić drugi plac. Z kolei trzecia na finiszu Zero-Czwórka pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Jednak ekipie Grzegorza Usowicza brakowało w przekroju całego sezonu regularności. Porażki z CHU Falą czy Silo Transem przydarzyć się raczej nie powinny młodym futsalowcom. 
Czwarta w ekstralidze Fala zagrała i tak nieco powyżej swoich możliwości. Drużyna Gogarowskich (ojciec i dwóch synów w składzie) powinna czuć satysfakcję. 
Z ekstraligą pożegnali się Drink Team oraz ZM Grabowscy. Ci drudzy dość pechowo. Przez długi czas wyprzedzali Wicher Warszewo lepszym bilansem bezpośrednich spotkań, jednak kiedy dorównał do nich Drink Team, w związku z małą tabelą obejmującą bezpośrednie gry pomiędzy zainteresowanymi, to Wicher znalazł się na wierzchu. W drużynie z Warszewa brylował, szczególnie w rundzie zasadniczej, Bartosz Leśnik, który przez długi czas przewodził stawce snajperów. Jednak pod koniec rozgrywek zdystansowali go Chlibyk, Stefanowicz czy Pawłowski. 
W I lidze na czele pozostał niepokonany Doker Port, zaś obok niego awans wywalczyli Bandyci.
- Rok temu się nie udało, udało za to w tym - podsumował krótko Łukasz Cydzik, opiekun nowego beniaminka ekstraligi. 
Przez długi czas w wyścigu o awans liczyły się obie ekipy Qbańskiego Luzika, ale zarówno "Juniorzy" jak i "Dorośli" odpadli z tej rywalizacji. 
W grupie spadkowej I ligi na czele znalazło się Kolegium Sędziów ZZPN, które zdecydowanie wyprzedziło stawkę. Jej z kolei przewodziło Byle Do Przerwy, tuż za nim znalazł się Kurier Szczeciński, zaś na ostatnich dwóch lokatach uplasowali się ostatecznie - Collegium Balticum oraz Follow Me!!!, którzy choć ambitni - to do końca rozgrywek pozostali bez zdobyczy punktowej. Może za rok się uda?

DBPORT16 marca na hali Milenium w Kołobrzegu odbył się turniej o Puchar Ligi im. Sebastiana Karpiniuka. W zawodach wzięło udział 16 ekip. Nasze miasto i zarazem Netto Szczecińską Ligę Piłki Nożnej reprezentował zespół DB Port. Początkowo drużyny rywalizowały w grupach. Nasz zespół łatwo uporał się z Mimarem Białogard, Karpiniukiem FC oraz Organizacją Rybaków Łodziowych i zakończył zmagania zdobywając pierwsze miejsce w grupie.

W ćwierćfinale rywalem DB był najlepszy zespół Kołobrzeskiej Ligi Futsalu - Lemon. Nikt chyba nie spodziewał się takich emocji w tym meczu. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i do samego końca nie można było przewidzieć  jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, ponieważ bramka dająca remis drużynie prowadzonej przez Andrzeja Stańczyka została zdobyta dopiero siedem sekund przed końcem spotkania. Dogrywka nie wyłoniła zwycięscy, dlatego zarządzono rzuty karne po których wiadomo było, że zwycięscą tego meczu jest DB Port.

 W półfinale nasz zespół spotkał się ponownie z Mimarem Białogard. I tym razem lepsi okazali się Portowcy, wygrywając po bramce Macieja Hofmana. Finał to spotkanie DB Portu z Globexem Gorzów Wlkp. Od początku spotkania lepiej prezentował się zespół DB Port, co zostało potwierdzone bramkami Trzeźwińskiego , Hofmana i Dawidowskiego. Ozdobą finału był zwycięski strzał zdobyty przez bramkarza Portowców - Daniela Szklarza, który popisał się pięknym golem z własnego pola karnego posyłając piłkę w samo okienko bramki  rywali.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Daniel Szklarz ( DB Port)

 

Po meczu poprosiliśmy o wypowiedź Prezesa Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej Grzegorza Matlaka:

GM- Cieszymy się, że mogliśmy przyjechać do Kołobrzegu  na tak prestiżowy turniej, jakim jest Puchar Ligi im. Sebastiana Karpiniuka. Kilka drużyn wykazało się naprawdę wysokim poziomem gry . Cieszymy się wygraną DB Portu, bo jest ona potwierdzeniam wysokiego  poziomu treningów jakie prowadzimy w Szczecinie. Widzę również, że poziom rozgrywek amatorskich, jak i sposób ich organizacji z roku na rok jest coraz wyższy, co może tylko cieszyć i motywować do dalszej ciężkiej pracy. Na koniec chciałbym jeszcze raz podziękować organizatorom za zaproszenie i liczę na jak największą liczbę inicjatyw tego typu.

 

Komplet wyników zespołu DB Port:

Grupa:

DB Port - Mimar Białogard 2-0

DB Port - Karpiniuk FC  5-0

DB Port - Organizacja Rybaków Łodziowych 6-0

Ćwierćfinał:

 DB Port - Lemon 3-3 Rzuty karne 3-2

Półfinał:

DB Port – Mimar Białogard 1-0

Finał:

 DB Port – Globex Gorzów Wlkp  4-0

Strona 1 z 51

SLPN.TV

19 kolejka

Sponsor tytularny

netto p

Ambasador marki

amber aEtcetera kopia

Partnerzy

     kurierdpportpogoń04SAcb2dokerportportofino


Copyrights © 2014 Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Projekt: Visioncom