Aktualności - Szczecińska Liga Piłki Nożnej
liga@slpn.szczecin.pl tel. 533 307 075
tel. 604 796 338 biuro@slpn.szczecin.pl

17 Sieprnia wracamy do rywalizacji w Netto Szczecińskiej lidze piłki nożnej.

Tak więc warto wyjaśnić kilka ważnych sprawch dotyczącyh systemu rozgrywek.  

 

EKSTRALIGA

System rozgrywek grupy zasadniczej to mecz i rewanż.

Następnie tabela zostanie podzielona na dwie grupy: Mistrzowską i Spadkową

Dorobek punktowy wszystkich zespołów zostaje podzielony na pół.

W przypadku nieparzystej liczby punktów, odejmujemy 0,5 punkta. Tak więc warto celować w parzystą liczbę oczek na koniec rundy zasadniczej.

Grupa Mistrzowska to zespoły z miejsc: 1,2,3,4

Grupa Spadkowa to zespoły z miejsc: 5,6.7

W obu grupach zespoły rywalizują między sobą systemem każdy z każdym. O kolejności w tabeli decyduje ilość zdobytych punktów, przy takiej samej ilości punktów decydują wyniki bezpośrednich pojedynków.

Z ligi spadają zespoły z miejsc: 6 i 7

 

1 LIGA

System rozgrywek grupy zasadniczej to mecz, rewanż, mecz.

O kolejności w tabeli decyduje ilość zdobytych punktów, przy takiej samej ilości punktów decydują wyniki bezpośrednich pojedynków.

Do Ekstraligi awansują zespoły, które na koniec sezonu zajmą miejsca: 1 i

 

 

 

 

Szóstego lipca rozegrano ostatnią przed wakacyjną przerwą kolejkę Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej. Rozgrywki zostaną wznowione dopiero w drugiej połowie sierpnia. Do tego czasu na pozycji liderów pozostaną w ekstralidze - Doker Port, zaś na jej zapleczu - ZUT Wydział Ekonomiczny.

 

Doker miał trudną przeprawę z B&B Portowcy Stars. W drugie odsłonie prowadził 4:2, ale byli piłkarze (m.in. z Bartoszem Ławą w składzie) zdołali doprowadzić do remisu. Także DB Port dość długo męczył się z Silo Trans. Do przerwy przegrywał 4:5, jednak w końcówce podopieczni Andrzeja Stańczyka przyspieszyli i przechylili szalę na swoją korzyść (7:5). Po trzy gole zdobyli Kornak z Milanowiczem, z kolei ostro walczący Szewczyk zasłużył na dwie żółte, a w konsekwencji na czerwoną kartkę.

 

Bastion 99 po ubiegłotygodniowym sukcesie z Devsami także i teraz zwyciężył. Pewnie pokonał Kurier 7:2, awansując na 5. lokatę.

 

W I lidze liderujący ZUT Wydział Ekonomiczny rozbił 9:0 Tramwaje. Cztery gole w tym meczu uzyskał Długosz. Z kolei ostatni w tabeli Dansk Supermaked zdołał ograć 7:5 osłabionego kadrowo Qbańskiego Luzika. Swój mecz wygrało też Netto z RT Trans 4:3, o czym piszemy osobno.  

Już w najbliższy poniedziałek zostanie rozegrana 12 kolejka Netto Szczcińskiej ligi piłki nożnej. Po tej kolejce nastąpi przerwa wakacyjna, która potrwa do połowy sierpnia. Początek rywalizacji został zaplanowany na godzinę 19.30. Jako pierwsi na murawie zaprezentują się zawodnicy Doker Portu i B&B Portowcy Stars. Gospodarze w ostatnim swoim meczu rozgromili DB Port. Dzięki temu zwycięstwu zostali liderem Ekstraligi. Drugie spotkanie o tej samej porze to konfrontacja Netto z RT Transem. Na papierze faworytem są sklepikarze z Netto jednak jak już się wcześniej przekonaliśmy faworyt nie zawsze wygrywa.
O godzinie 20.30 zaprezentują się zawodnicy Dansk Supermarked i Qbański Luzik. Jest to najbardziej wyrównane spotkanie w poniedziałkowy wieczór. A o wyniku może zadecydować frekwencja na ławce rezerwowych. Równocześnie na boisku numer dwa Silo Trans zmierzy się z DB Portem. Podopieczni Andrzeja Stańczyka w miniony poniedziałek doznali najwyższej porażki w ostatnich sezonach. Przegrali różnicą aż 13 bramek. Jeśli DB chce walczyć o tytuł czas zacząć wygrywać.
Ostatnie mecze rozpoczną się o godzinie 21.30. A w nich Kurier Szczeciński zmierzy się z Bastionem 99 oraz ZUT Wydział Ekonomiczny, który podejmie Tramwaje Szczecińskie. W pierwszym spotkaniu wynik jest sprawą otwartą a mecz zapowiada się bardzo emocjonująco. W drugiej spotkaniu zdecydowanym faworytem są studencji z Wydziału Ekonomicznego. Jedno jest pewne w  ostatniej kolejce przed przerwą wakacyjną, emocji na pewno nie zabraknie. Wszystkich bardzo gorąco zapraszamy na obiekt przy ul Witkiewicza.


Terminarz 12 kolejki:
19.30 Netto - RT Trans
19.30 Doker Port - B&B Portowcy Stars
20.30 Silo Trans - DB Port
20.30 Dansk Supermarked - Qbański luzik
21.30 ZUT Wydział Ekonomiczny - Tramwaje Szczecińskie
21.30 Kurier Szczeciński - Bastion 99

Netto - RT Trans 4:3 (1:2) 

Bramki: Sagalski, Muszyński, Skupiński - Kaczorowski, Janowczyk, Gumowski, Ramutkowski.

Netto: Hodyl - Biernacki, Ramutkowski, Musiałowski, Chrzczon, Janowczyk, Gumowski, Kaczorowski, Zima, Malinowski, Pasieka.

RT Trans: Nazaruk - Muszyński, Sagalski, Murgia, Czajkowski, Kwatyra, Chlebowski, Skupiński, Czerniawski.

Poniedziałkowy mecz był bardzo zacięty. Czasem emocje brały górę. Zawodnicy obu drużyn zgłaszali co rusz mniej lub bardziej uzasadnione pretensje do arbitra. Ten jednak prowadził zawody poprawnie. Sytuację trochę rozładował Skupiński z RT Transu, wręczając w przerwie czerwony kartonik sędziemu. Można i tak...
Już na wstępie prowadzenie dla Transowców uzyskał Sagalski. Wynik 1:0 - mimo ataków Netto - utrzymywał się dość długo (m.in. Gumowski trafił w słupek), ale do czasu. Uderzenie Kaczorowskiego z dystansu oraz strzał Gumowskiego (po asyście Kaczorowskiego) jeszcze przed przerwą dały Netto przewagę. Inna sprawa, że RT Trans też miał swoje okazje. Raz z pustej bramki Sklepikarzy piłkę wybił aktywny w pierwszej odsłonie Kaczorowski, innym razem Murgia wymanewrował nawet Hodyla, ale na zmęczeniu nie zdołał trafić do opustoszałej bramki...
Po zmianie stron w dalszym ciągu przeważało Netto, lecz to RT Trans wyrównał. Po jednym z nielicznych kornerów Muszyński dynamicznie wbiegł w pole karne i głową trafił na 2:2. Po chwili Gumowski również próbował szczęścia głową. Tym razem jednak to bramkarz był górą.
Także Transowcy mogli objąć ponownie prowadzenie. Niestety, długi szybki bieg nie jest atutem Czajkowskiego. Mimo sytuacji sam na sam z bramkarzem, słysząc nadciągającego obrońcę, zdecydował się na strzał z dystansu. Bez powodzenia. Hodyl pewnie obronił.
Wymiana ciosów trwała nadal. Zima groźnie egzekwował rzut wolny, lecz Nazaruk nie dał się pokonać. Za to na 3:2 dla Netto trafił Janowczyk, zbyt swobodnie przedostając się przed środek obrony RT Transu. Defensorzy jak nigdy zaspali przy tej akcji...
W odpowiedzi Skupiński zdołał się przepchnąć w polu karnym Sklepikarzy i z półobrotu pokonał Hodyla. Na 10 minut przed końcem znowu był remis. I nadal się działo. Kontuzjowanego Hodyla zastąpił gracz z pola. Częściej atakujące Netto wykorzystało przewagę. Ostatni cios zadał Ramutkowski, do którego dość przypadkowo (bo po rykoszecie) trafiła piłka. Wprawdzie Skupiński i Chlebowski mogli strzelić na 4:4, ale zabrakło im zarówno precyzji jak i szczęścia.  
 

11. kolejka Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej za nami. O pojedynku lidera z wiceliderem ekstraligi więcej piszemy osobno. Grunt, że Doker Port zamienił się miejscami z DB Portem. Ciekawiej jednak było w innych pojedynkach. Również w tym, w którym Bastion 99 nieoczekiwanie pokonał Devs Team.

Przedostatnia drużyna ekstraligi ograła aspirujących do tytułu Devsów. Do przerwy było jeszcze remisowo, ale po zmianie stron prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie. W końcówce skuteczny Bastion zdołał oddalić się na dwa gole, lecz jednocześnie oddał całkowicie inicjatywę mistrzom z zimy. Ci mocno atakowali, zdołali nawet zbliżyć się na kontakt, jednak na więcej nie starczyło już im czasu.
 
Widać, jak cenna dla Bastionu 99 jest obecność Piaseckiego. Kiedy ten przebywa na murawie, akcje drużyny znacznie wzrastają. Były futsalista Pogoni 04 ma dobry przegląd pola, a i pod bramką rywala potrafi przytomnie zagrać. W miniony poniedziałek trafił po dwakroć, podobnie jak kolega z zespołu - Lewandowski. W pokonanej ekipie po dwie bramki uzyskali Wójcik z Wolskim.
Z kolei Kurier pokonał Silo Trans 7:5. Po hat tricku w swoich drużynach zaliczyli odpowiednio: Barandowski i Frąckowiak.
 
W I lidze bez niespodzianek. Lider ZUT Wydział Ekonomiczny kontynuuje zwycięską passę. W 11. kolejce wygrał po raz siódmy z rzędu umacniając się na prowadzeniu. Snajperskim talentem błysnęli Wiaderek z Majewskim, którzy łącznie zdobyli 9 goli, prowadząc swój zespół do zwycięstwa 15:2 nad Dansk Supermarked. Wysoko wygrały również Tramwaje Szczecińskie z RT Trans. Początek zawodów nie zapowiadał aż takiej wygranej Tramwajarzy. Po kwadransie było wciąż 1:1, ale już w końcówce pierwszej odsłony ci pokazali moc. Zdobyli cztery gole, a po zmianie stron dołożyli pięć kolejnych. Sześć trafień dla Tramwajarzy uzyskał Zalewski. 

Strona 1 z 123Sponsor tytularny

                                                          

Sponsorzy

                                     

Partnerzy

              

Copyrights © 2015 Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Projekt: Visioncom